zbcpto

День пам’яті жертв політичних репресій

       Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Цей день відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

       За оцінками істориків, політичні репресії радянського режиму в Україні стали проявом геноциду проти українського народу. Кількість жертв репресій в Україні не піддається точному підрахунку. Експерти вважають, що протягом 20-80 років в Україні було заарештовано щонайменше 1,5 млн людей (в основному, українців). Більшість з них були вбиті, інші пройшли через органи репресивної системи СРСР – в'язниці, трудові табори, і т. п. Найбільше в Україні місце поховання жертв репресій знаходиться у Биківнянському лісі в Києві. Там таємно ховали людей, розстріляних радянською владою у 1937-1941 рр.

В Україні День пам яті жертв політичних репресій       

     Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо важкою і болючою спадщиною минулого є масові репресії, що здійснювалися сталінським режимом і його поплічниками в Україні в 1930-х роках. Наприклад, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решта були відправлені до в'язниць і таборів.


Традиційно в День пам'яті жертв політичних репресій по всій країні відбувається покладання квітів до пам'ятних знаків, а також проходять жалобні віче і церемонії.

Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій: Що кажуть ...