zbcpto

ПСИХІКА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ЯК САМОІЗОЛЯЦІЯ ЗДАТНА ВПЛИНУТИ НА ЛЮДИНУ

БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗМІСТОВНЕ ДОЗВІЛЛЯ ПІД ЧАС САМОІЗОЛЯЦІЇ

 

      Із 12 березня по всій Україні введено карантин з метою недопущення поширення коронавірусу. У зв'язку з цим навчальні заклади, кінотеатри, торговельні центри тощо будуть зачинені, а концерти та масові заходи – скасовані або перенесені. Жодних приводів для паніки немає – це превентивні заходи, які введено заради нашої з вами безпеки.

      Але якщо ви вирішили провести час карантинувдома (або виходити на вулицю якомога рідше), то рано чи пізно обов'язково постане питання: чим зайняти таку велику кількість вільного часу? Осьрізні пропозиції та намагається мотивувати на нові починання – і велика частина з них доступна навіть під час самоізоляції вдома.

     Люди піддають свою психіку серйозного випробування під час ізоляції. Особливо на наше ментальне здоров'я впливає наявність неорганізованого вільного часу, обмеження простору зі зниженням рухової активності і постійну взаємодію з одним і тим же людиною.

     Легше пережити самоізоляцію допоможе організація часу. Так, краще зберегти щоденні звички "виходу у світ" – чистити зуби, зачісуватися, переодягатися в інший одяг від тієї, що ви спите.

    Важливо також дотримуватися режиму сну і їжі. Складати план на день, ставити нагадування, виділяти час на роботу і окремо — на відпочинок. Спланувати дозвілля.

    Сенсорна депривація, тобто часткове або повне припинення зовнішнього впливу на один або більше органів почуттів здатна приводити до неспокою, депресії і нездатність концентруватися.

    Крім того, в умовах ізоляції можуть знижуватися когнітивні здібності, так як нашому мозку для нормальної роботи потрібна більша різноманітність сигналів і стимулів з навколишнього середовища.

    Так, можуть постраждати пам'ять, увагу, мислення і функція контролю.

    Особливо важко в ізоляції іншої людини, коли вас тільки двоє. Так, дві людини в ізоляції – це гірше, ніж шість. Карантин є дуже непростим часом для малих груп, сімей. Адже і соціальна взаємодія є однією з основних психологічних потреб людини.

    Не соромтеся писати коментарі, писати блог або постити жарти. Зараз всі потребують соціального взаємодії і так карантин пройде легше для психіки.